ماشین ها دریل رادیال برای استفاده های سوراخ کاری به کار می رود. و به شما این امکان را می‌دهد که سوراخکاری نقطه به نقطه روی صفحه بزرگی انجام دهید.

دریل رادیال چیست و چه کاربردی دارند؟

دریل رادیال یک دستگاه است که برای سوراخ کردن یا تغییر شکل از آن استفاده می شود .
با توجه به طبقه بندی ساختار ابزار ماشین ، مته شعاعی دریل رادیال به دو دسته هیدرولیک و مکانیکی تقسیم می گردد.

معرفی انواع ماشین های دریل، دریل رادیال

ماشینهای دریل رادیال، ماشینهایی از نوع دریل هستند که کالاسکه (گیربکس) به منظور حرکت شعاعی بر روی بازویی که حول ستون خود می چرخد، حرکت می کند. این مکانیزم حرکتی به منظور سوراخکاری نقطه به نقطه روی قطعات بزرگی که امکان سوراخکاری با دریل ستونی و یا دریل های دیگر را ندارند بکار می روند.

دریل رادیال ابزار هایی هستند که این ابزار از خانواده دریل (همان سوراخ کردن ) است. ماشین دریل رادیال در گیربکس برای حرکت شعاعی به روی بازو حول ستون خود چرخش دارد.

در ماشینهای دریل رادیال می توان گیربکس را در جهات مختلف به حرکت در آورد و بر اساس محل سوراخکاری مورد نظر عملیات ماشینکاری را انجام داد.

در ایران به دلیل استفاده از دریل رادیال در بخش قالبسازی که در کارگاههای کوچک به منظور سوراخکاری قطعات کوچک قالب، استفاده می شود می توان از رادیالهای بازو 80 با مته 40 استفاده کرد.

چون این نوع دریل های رادیال از قیمت و ابعاد کمتری برخوردارند و می توانند در فضاهای کوچکتر هم مورد استفاده قرار بگیرند.

دریل های رادیال می توانند با کارایی های مختلفی ساخته شوند مانند:

کلگلی زاویه خور Swivel head و یا ستون متحرک   Moving column

کاربرد دریل رادیال در صنایع مختلف : در نفت، گاز، پتروشیمی، ساخت سوله و استراکچر و سازه های فضایی، قالبسازی، خودرو سازی، ریخته گری و مواردی دیگر …. از دریل رادیال استفاده فراوانی می شود.

برترین برند دریل رادیال در بازار ایران در مقایسه با کیفیت و قیمت مناسب را می توان دریل رادیال چین و چک اشاره کرد، این نوع دریل ها به مدت 25 سال است که در ایران ارائه می گردد.

برای خرید دریل باید به چه نکاتی توجه کنیم :

1- در ساختار ماشین به عنصر ریخته گری طراحی بدنه، همگام بودن اجزا دستگاه با یکدیگر مانند قطر ستون، طول بازو، گیربکس، تعداد دور و ….. حتماً دقت شود.

2- به شرکت داخلی آن به منظور دریافت خدمات بعد از فروش و داشتن قطعات یدکی حتماً دقت داشته باشیم.

3- میزان محبوبیت آن برند در بازار داخلی و میزان فروش آن

4- قیمت و شرایط فروش

در دریل های رادیال سیستم قفل کردن و باز کردن گیربکس و بازو در مراحل مختلف می تواند به صورت دستی و یا هیدرولیک انجام شود.

در نوع استفاده از هیدرولیک مزایایی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم :

1- سهولت بیشتر برای اپراتور

2- فشار یکسان در طول پروسه ماشینکاری و در نتیجه عملکرد مناسب و عمر طولانی تر قطعات دستگاه

3- استحکام بیشتر در قفل کردن و عدم خیزش کالاسکه و در نتیجه عمر بیشتر ابزار و کیفیت سوراخکاری بیشتر

کاربرد دریل رادیال در انواع صنایع:

در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، ساخت لوله ها و سازه های بزرگ، در انواع قالب سازی های فلزی، خودرو سازی و همچنین تراشکاری بسیار کاربرد دارد.

برند های مختلفی در حال تولید دریل رادیال هستند و ما در تلاشیم یک محصول با کیفیت ایجاد کنید و در اختیار صاحبان کسب و کار بگذاریم.

در این مقاله سعی کردیم که اطلاعاتی در رابطه با دریل رادیال در اختیار شما صنعتگران این کشور قرار دهیم. اگر در رابطه با دریل سوالی داشتید میتوانید از طریق تماس با ما سایت در ارتباط باشید.